Lai gan telefonkrāpnieki visbiežāk cenšas apmānīt cilvēku, izmantojot dažādas shēmas, tas nav vienīgais iemesls viņu zvaniem. Bieži vien ļaunprāši paši pārtrauc zvanu, kad abonents paceļ klausuli. Šādiem zvaniem ir vairāki iemesli – aplūkosim tos sīkāk.
Potenciālo klientu “apzvanīšana”
Krāpnieki reti skrupulozi meklē objekta numurus. Biežāk viņi iegādājas gatavas tālruņu datubāzes, piemēram, tās, kas “nopludinātas” no dažādiem avotiem – uzņēmumu datubāzēm, tīmekļa vietnēm, piegādes pakalpojumiem utt. Ja krāpnieki tikko ieguvuši šādu datubāzi, vispirms viņi pārbauda tās aktivitāti. Tas nozīmē, ka blēži apzvanīs visus sarakstā iekļautos numurus un gaidīs, vai kāds atbildēs.
Ja abonents paceļ klausuli, pārbaude ir pabeigta, un krāpnieki zvanu pārtrauc. Pats abonenta tālruņa numurs tiek atzīmēts kā “aktīvs”. Tas nozīmē, ka blēži uz to nākamreiz var piezvanīt un kaut kādā veidā mēģināt izmānīt no cilvēka naudu vai kā citādi apkrāpt. Bieži vien šādas darbības tiek veiktas nevis manuāli, bet gan ar botu palīdzību. Numuru datubāze tiek apzvanīta, izmantojot īpašu programmu, kas pārtrauc zvanu, kad tas tiek ieskaitīts kā pieņemts, t.i., abonents paceļ klausuli.
Suns gulēja uz sliedēm un nemēģināja aizbēgt, pieejot tuvāk sapratām iemeslu
Turpmāk ļaundari vairs neveic “klusos” zvanus uz “aktīvo” numuru – pēc pārbaudes viņi sāk pielietot savas krāpnieciskās shēmas, piemēram, zvanot bankas darbinieku, likumsargu, iekšlietu institūciju vai citu dienestu vārdā.
Lasi vēl: No 20. jūlija piekļuve vairs nebūs pieejama svarīgai informācijai: WhatsApp ievieš jaunu noteikumu
Zvani un zvana pārtraukšana no maksas numura
Vēl viens veids, kā iegūt objekta naudu, ir piespiest viņu brīvprātīgi atzvanīt uz maksas numuru. Lai to izdarītu, krāpnieki īrē šādu numuru no mobilo sakaru operatora. Daļa naudas par zvanu tiek nosūtīta sakaru pakalpojumu sniedzējam, bet otra daļa – maksas numura īpašniekam. Pēc tam krāpnieki masveidā zvana abonentiem un noliek klausuli, kad objekts nospiež atbildēšanas pogu. Krāpnieki rēķinās ar to, ka abonents atzvanīs uz viņu numuru šā iemesla dēļ:
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Esmu no Daugavpils, tagad dzīvoju Zviedrijā ar jaunu vīru — bet dēla man vairs navby Rinalds Bergmanis
- Tomāti “Saldumiņš” ziemas krājumiem: marinādi manējie izdzer ātrāk nekā tomātus apēdby Rinalds Bergmanis
- Pirmo reizi atvedu puisi uz Rīgu pie vecākiem, bet nakts klusumu pārtrauca viņa balss — un es skrēju skatīties, kas noticisby Rinalds Bergmanis